Şirketimiz 2000 yılında Türkiye’de e-ticaret’in yeni kullanılmaya başladığı dönemde kuruldu. GoogleDizayn markasıyla e-ticaret sektörüne giriş yaparak kobilere e-ticaret altyapısı sağlamayı görev edindik. İlk e-ticaret paketimizi 2004 yılında kullanıcılarımızın hizmetine sunduk.

PlatinMarket’in sektöre girdiği yıllarda e-ticaret yapmak kobiler için ciddi maliyetler oluşturuyordu. Bu problemi ortadan kaldırmak için SaaS modeli ile ana amacımızı uygun maliyetle gelişmiş e-ticaret alt yapısı sağlama ve e-ticaret’e doğru bir başlangıç yaptırma olarak belirledik.

2003 yılından günümüze kadar bu amaca hizmet etmeye devam ediyoruz. Türkiye genelinde 81 il’de 2800 üzerinde firmaya sanal mağaza altyapısı sağlıyoruz. Onlarca üniversitede ve ticaret odasında e-ticaret konulu seminer ve paneller verdik. 2015- 2016 yılında Bilişim 500 şirketleri arasına girerek doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gördük.

2015 yılında Google Premier Partner olarak google servisleri ile yazılımımızı entegre ederek kullanıcılarımıza fayda sağlamaya devam ediyoruz. 2018 yılında ülkemizde Google Cloud altyapısını kullanan ilk ve tek e-ticaret yazılımıyız.